Son dakika haber: Erbaa’da, günlük 10 bin maske üretilen okula belediyeden takviye

TOKAT’ın Erbaa ilçesinde eğitim veren Erek Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde koronavirüs sürecine katkı sağlamak için oluşturulan atölyede günlük 10 bin cerrahi maske üretiliyor. Atölyeyi ziyaret eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, kurumun ihtiyacı olan maskeleri buradan karşıladıklarını, okula dayanaklarının süreceğini söyledi.

Erek Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, okulda öğrencilerin günlük 10 bin maske ürettiği atölye kurdu. Öğrencilerin el maharetlerini geliştirmek ve koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan maske gereksinimini karşılamak gayesiyle okul mart ayı prestijiyle maske üretimine başladı. Günde 10 bin maske üreten okula Erbaa Belediyesi de takviye verdi. Erbaa Belediyesi’nin gereksinim duyduğu maskeler okuldan karşılanmaya başladı.

Okulda kurulan atölyeyi ziyaret eden Erbaa Belediye Lideri Ertuğrul Karagöl “Bu süreçte maskesiz hiçbir yere girilmiyor, maskesiz yaşanmıyor. Ben de yeni atlattım, yeni çıktım karantinadan. Meskende kendi odamızda bile olsak maskesiz dolaşamıyoruz artık. Karantinamız biter bitmez ziyarete geldik. Meslek lisemizde öğrencilerimiz maske üretimi için çalışma ortamı hazırlamışlar. Burada maske üretimi yapıyorlar. Biz de Erbaa Belediyesi olarak dağıttığımız, kendi kullandığımız maskeleri bu okulumuzdan temin ediyoruz. Onların bu yaptığı çalışmaya dayanak veriyoruz. Çokta kaliteli eserler çıkarıyorlar kendileri. Bu bölgeye, Erbaa’ya örnek olabilecek çalışma. O manada ben çalışmaya takviye veren hocalarımıza, öğrenci arkadaşlarımıza, Ulusal Eğitimimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah biz de takviyemizi sürdüreceğiz” dedi.

Mart ayı itibariyle kurdukları atölyede maske üretmeye başladıklarını söz eden Erek Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nusret Say ise “Maske üretmeye mart ayında başladık. Döner sermaye işletmemizi ocak ayı itibariyle açtık. An itibariyle günlük 10 bin maske üretebiliyoruz. İdeolojimiz üretim içinde eğitim. Düsturumuz bu. Çocuklarımız hem üretiyorlar hem de el hünerleri gelişiyor. Birebir vakitte pandeminin bitmesi için önemli manada katkı sağlıyoruz. Belediye liderimiz sağ olsun, birinci görüşmemizden itibaren bizi destekleyeceklerine dair söz verdiler. Çabucak akabinde da belediyeye alımlar başladı” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İbrahim UĞUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir