Son Dakika: Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Kulübü başkanlığına resmen aday oldu

Daha evvel lider adayı olacağını duyuran Divan Konseyi Lideri Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray başkanlığı için adaylığını toplumsal medyadan görüntü ile açıkladı.

“KİM OLDUĞUMUN YANITI GALATASARAY’DA GİZLİ”

Hamamcıoğlu adaylığını “Ben Galatasaray’da yetiştim. Kim olduğumun yanıtı da Galatasaray’da saklı. Ben her gün Galatasaray ile yaşayanlardanım. Topluluğumuzun şu anda bir iradeye gereksinimi olduğunu hissediyorum. Bu yüzden bir adım öne çıkıyorum ve Galatasaray başkanlığı için adaylığımı koyuyorum. Galatasaray olarak artık özümüze dönmemiz çok yakın. Tek muhtaçlığımız olan şey Galatasaray’a güven” kelamlarıyla duyurdu.

ADAYLIK SİNYALİNİ DAHA EVVELCE VERMİŞTİ

Sarı-kırmızılı kulübün mart ayı olağan divan heyeti toplantısında Galatasaray Divan Şurası Lideri Eşref Hamamcıoğlu, kulüp başkanlığına adaylık sinyali vermişti. Hamamcıoğlu, “Divan şurası ve topluluğumuzun her kesitinden gelen talep ve teveccühlere duyarsız kalmayacağım. Şayet bir seçim tarihi aşikâr olduğu vakit vazife verilmesi halinde de bu misyondan kaçınmayacağımı ve bahiste çalışmalar, projeler içinde olduğumu da buradan beyan etmek istiyorum. Galatasaray çaresiz değildir. Galatasaray’ın en büyük avantajı Türkiye’nin en âlâ insan kaynağına sahiptir. Ortak akılla, muhakkak bir vizyon çerçevesinde birleşerek Galatasaray’ın yapamayacağı hiçbir şey yoktur.” kelamlarını kullanmıştı.

EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?

1954 yılında İstanbul’da doğan Eşref Hamamcıoğlu,1975 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1980 yılında Sorbonne ‘Üniversitesi İşletme Kısmı’nı bitirdi. 1981-1992 yılları ortasında Tekfen Holding’e bağlı küme şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1992-2012 yılları ortasında Sodexo’da Kurucu Genel Müdür ve CEO olarak misyon yaptı. Ayrıyeten 1994-1998 yılları ortasında Sayın Duygun Yarsuvat ve merhum Anıl Büyükeroğlu, başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği İdare Şurası’nda ve 2001-2002 periyodunda Sayın Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü’nde Muhasip üye olarak çalıştı. Evli ve bir çocuk babası olan Hamamcıoğlu, Türk-Fransız Ticaret Derneği, TÜSİAD, Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesi olup, İngilizce ve Fransızca biliyor.

GALATASARAY LİDER ADAYLARI

Galatasaray’da mayıs ayında yapılması planlanan seçimler öncesi Galatasaray Divan Konseyi üyesi Metin Öztürk, Galatasaray Divan Şurası üyesi Burak Elmas ve Galatasaray Genel Şura üyesi Tuncer Hunca adaylıklarını açıklamıştı.

Mevcut lider Mustafa Cengiz’in de aday olacağı konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir