Milyonlarca kullanıcı bunu bekliyordu! WhatsApp’ta herkesin yakındığı sorun tarihe karışıyor

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’tan yeni bir güncelleme geliyor.

Apple aygıtlarıyla android aygıtları ortasında geçiş yapan kullanıcılar bildirilerini aktarmakta zorluk yaşıyordu. Şirket yeni güncellemeyle bu sorunun önüne geçecek.

Bundan sonra kullanıcılar inançlı olmayan üçüncü parti uygulamalara gereksinim duymayacak. Özellik şu anda geliştirme evresinde. Ne vakit yayımlanacağına dair bir tarih bulunmuyor.

WEB GÜNCELLEMESİ

Facebook tarafından satın alınan WhatsApp’ın tarayıcı versiyonunu kullanmak için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyordu. Şayet telefonunuz kapanırsa ya da interneti kesilirse WhatsApp Web irtibatınız de sonlanmış oluyordu. Şirket yeni yapacağı güncellemeyle bu uygulamayı sonlandıracak. Şimdi test etabında olan bilhassa bundan sonra telefonunuzda internet olmasa bile WhatsApp bağlantısına devam edebileceksiniz.

SESLERİ HIZLANDIRMA ÖZELLİĞİ

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp sesli bağlantıda de yeni bir adım atıyor. WABetaInfo’da yer alan bilgilere sesli iletiler için farklı oynatma suratları geliyor. Buna nazaran; kullanıcılar isteğe bağlı olarak sesli iletileri 1.0, 1.5 ve 2.0 suratlarında oynatabilecek. Kelam konusu özelliğin yakında Android ve iOS’un beta sürümlerine geleceği bildirildi.

WHATSAPP WEB’E SESLİ VE MANZARALI ARAMA TAKVİYESİ GELMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp masaüstü uygulaması için sesli ve imajlı arama dayanağı vermeye başladığını duyurmuştu.

WHATSAPP İLETİLERİ 24 SAAT SONRA SİLİNECEK

WhatsApp platformu için kendi kendini imha edecek fotoğraflar özelliğinin test edilmekte olduğu haberi basına sızdırılmıştı. Ortaya çıkan bilgilere nazaran uygulamada fotoğraf paylaşırken ekranda yeni bir buton ile karşılaşılacağız. Bu özellik hem şahsî hem de küme sohbetleri için geçerli olacak. 24 saatin akabinde yok olan WhatsApp bildirileri özelliğiyle karşılaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir