Fenerbahçe’nin ezeli rakibinin antrenörü Ataman’dan itiraf: Samimi söylüyorum, F.Bahçe ile rakip olmak istemiyorum

Uzun yıllardır Fenerbahçe Beko’nun yüksek tansiyon yaşadığı Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, Euroleague‘deki pozisyonlarıyla ilgili ve mümkün Fenerbahçe eşleşmesi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ataman, “Rakibi küçümsemeden kim olursa olsun oraya konsantre olacağız. Şimdiden final maçını düşünmemeliyiz. Bu dönem gösterdi ki birçok kadro sürpriz sonuçlar alabiliyor. Örneğin biz Bayern Münih ve Zenit’i yenemedik, bu iki grup da play-off’a kalacak ve bizim rakibimiz olma ihtimalleri yüksek. Öbür bir ihtimal Fenerbahçe ile karşılaşabiliriz. Onlar da fevkalade bir dönem sonu geçirdiler” dedi.

“FENERBAHÇE ÇOK KALİTELİ TAKIM”

Ataman, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Çok açık söyleyeyim Fenerbahçe Beko dışında hiçbir ekiple oynamaktan çekinmeyiz. Yalnızca Türk kadrosu olduğu için değil, baktığınız vakit Fenerbahçe Beko dönemin ikinci yarısında bizden sonra en başarılı kadro. Çok kaliteli bir takımları var, güzel basketbol oynuyorlar. Tek zahmetleri Jan Vesely’nin sakatlığı, play-off’larda forma giyip giymeyeceği. İkincisi de Fenerbahçe Beko bir Türk kadrosu, gönül ister ki farklı kulvardan iki grup da Dörtlü Final çabası versin. Orada finalde karşılaşsın.

“TURU GEÇMEK İÇİN OYNARIZ”

Fenerbahçe Beko, Real Madrid maçını kaybederse yüzde 99 Anadolu Efes eşleşmesi görünüyor. O vakit biz olağan ki çeşidi geçmek için tüm gücümüzle gayret edeceğiz. Samimi olarak söylüyorum Fenerbahçe Beko’nun çıkmasını istemem.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir