Bakanlar, görevlendirme yapılan belediye lider vekilleriyle toplantı yaptı

Bakanlar, görevlendirme yapılan belediye lider vekilleriyle toplantı yaptı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu ve birtakım bakanlar, terör kabahatleri nedeniyle vazifeden alınan belediye liderlerinin yerine görevlendirilen 48 belediye lider vekili ile bir ortaya geldi.

2014-2019 yılları ortasında 94’ü PKK/KCK kapsamında olmak üzere 102, 1 Nisan 2019 sonrasında ise 48’i PKK/KCK kapsamında olmak üzere 49 belediye lideri, ‘terör örgütlerine yardım ve yataklık etme’ hataları nedeniyle vazifelerinden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı, belediye kaynaklarının terör örgütlerine aktarılmasının önlenmesi, huzur ve itimat ortamının sağlanması ile terör örgütü ve yandaşlarının baskısının kırılması gayesiyle, bu şahısların yerine vali ve kaymakamları, belediye lider vekili olarak görevlendirdi.

İçişleri Bakanlığı, Gölbaşı Vilayetler Konutu’nda, ‘Görevlendirme Yapılan Belediyeler Uyum Toplantısı’ düzenledi. Basına kapalı yapılan toplantıya; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Etraf ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Haydi Tunç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ömer Fatih Sayan, Toplu Konut Yönetimi Lideri (TOKİ) Ömer Bulut ile vali ve kaymakamlardan oluşan 48 belediye lider vekili katıldı.

Bakan Soylu ve başka bakanlar, taleplerini dinledikleri belediye lider vekillerine beklenti ve talimatları ilettiği öğrenildi. Toplantıda ayrıyeten belediyelerin idari, mali, tüzel durum ve gereksinimlerinin değerlendirildiği, bakanlıkların yatırım ve projelerinin işleyişi ile ilgili de belediye lider vekillerinin genel talep ve beklentileri konusunda istişarede bulunulduğu kaydedildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir